Informační zpravodaj – srpen 2022

1) Žádost o dotaci 1.D

na předepsaných formulářích můžete odevzdávat svým důvěrníkům do 12.10.2022, případně přinést žádost osobně na schůzi výboru na Plavskou, která se koná 13.10.2022 od 17. hod. Po dohodě s pokladníkem nejpozději do 15.10.2022. Důvěrníci předají žádosti na schůzi výboru pokladníkovi. Formuláře a veškeré podrobnosti najdete v časopise Včelařství 8 nebo na internetu na https://www.vcelarstvi.cz/dotace/ (Národní dotace). Na žádosti je potřeba uvést v první řadě počet včelstev, na které je dotace požadována (jedná se pouze o včelstva obsedající min. 7 rámků 39×24; odlišná míra se přepočítává). Dále pak všechny povinné náležitosti (č. chovatele, stanoviště atd.). Aby byla žádost kompletní, je nutno zároveň odevzdat:

– potvrzení od cizí ZO (máte-li včelstva mimo obvod naší ZO), na jejímž území máte stanoviště, že u ní nežádáte o dotaci duplicitně. Potřebné kontakty za okres ČB najdete na http://www.jcvcelari.cz/zo-csv – podklady pro statistický výkaz (druhá strana žádosti)
– plnou moc k převzetí dotace – tu pouze v případě hotovostní výplaty, kdy dotaci bude vyzvedávat jiná osoba než žadatel

Nekompletní žádosti nebudou vůbec převzaty, případně budou následně vyřazeny. Za správnost, úplnost a včasné odevzdání žádosti je zodpovědný každý žadatel sám za sebe. Pokud je to možné, zvolte způsob výplaty převodem na bankovní účet. V tom případě vyplňte v žádosti číslo vašeho účtu, jinak vám nebude možné dotaci poslat. Při výplatě dotace na účet musí být vyplacena celá výše dotace příjemci. Členské příspěvky pak musí být zaplaceny zvlášť, ideálně opět bankovním převodem. O výši členského příspěvku budete včas informováni ve zpravodaji nebo e-mailem.

Upozorňujeme, že dotace nebude vyplacena, pokud žadatel nepodá Hlášení počtu včelstev ČMSCH, viz níže.

2) Povinné hlášení počtu včelstev a umístění stanovišť ČMSCH

již nebude možné odevzdávat prostřednictvím ZO ani e-mailem na adresu ČMSCH. Naopak je možné hlášení provést vyplněním webového formuláře a to i v případě, že tuto možnost ještě nemáte aktivovanou. Podrobné informace najdete na stránkách https://www.cmsch.cz/evidence-a-oznacovani-zvirat/vcely/, kde je i uživatelská příručka pro tento způsob hlášení. Formulář bude aktivní od 1.9., konečný termín je 15.9. 2022

Druhou možností je zaslání formuláře poštou na adresu
ČMSCH, a.s.​, Benešovská 123, 252 09 Hradištko
Toto hlášení je zákonnou povinností každého chovatele a je podmínkou pro získání dotace 1D.

3) Výstava Včelařův rok v Č. Budějovicích 

Pozvánka je ke stažení na Vernisáž Včely Fany 2022

4) Včelařem na zkoušku 2022

Zájemci o celoroční praktický kurz včelaření se mohou přihlásit na e-mailu zoceskebudejovice@vcelarstvi.cz
Začátek kurzu bude v září, kapacita je omezená.

Příspěvek byl publikován v rubrice Informace výboru. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *