Mor včelího plodu na Budějovicku

Vážení včelařští přátelé,

vzhledem k aktuální situaci a nařízení SVS 2820 – viz. http://www.svscr.cz/download.php?idx=5608 dle článku 5 vzniká dotčeným včelařům povinnost odevzdat směsné vzorky měli. Hromadné odevzdání bude organizováno obdobně jako při jarním vyšetření vzorku na přítomnost Varroa destructor.

Koho se nařízení týká?

Všech včelařů (i nečlenů ČSV), kteří mají svá včelstva umístěna v ochranném pásmu, vyznačeném na mapce, která je součástí zmíněného nařízení. Výjimku tvoří včelaři, kteří už toto vyšetření absolvovali v posledních 12-ti měsících.

Co odevzdávat?

Směsný vzorek měli bude získán smícháním max. 10 dílčích vzorků od jednotlivých včelstev (úlů) na stanovišti do jednoho směsného vzorku, v případě většího počtu včelstev na stanovišti chovatel zajistí adekvátní počet takto vytvořených směsných vzorků měli. Hmotnost směsného vzorku musí být nejméně 1,5 g (kávová lžička).

Komu vzorky odevzdat?

1) Jako vždy svému důvěrníkovi*. Jejich seznam i s kontakty najdete na stránce http://www.vcelar.info/?page_id=155

2) Zdravotnímu referentovi naší ZO Ing. M. Hynkovi

3) Osobně na schůzi výboru ZO 13. září 2012 v 17.00 na včelařské základně Plavská 1.

  * Vzhledem k tomu, že p. Kimr se vzdal funkce důvěrníka, je nutné se obracet přímo na Ing. Hynka. Za p. Kimra hledáme nového důvěrníka. Zájemci ať kontaktují kohokoliv z výboru ZO nebo rovnou přijdou na schůzi výboru.

Vzorky odevzdávejte nejpozději 12. září důvěrníkům nebo 13. září na zmíněné schůzi.

Příspěvek byl publikován v rubrice Informace výboru. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 Responses to Mor včelího plodu na Budějovicku

 1. Stanislav Augustin napsal:

  Docela mna překvapuje, že jsem se dozvěděl o nařízení veterinární stanice od kamaráda včelaře, který spadá pod Lišov. Veškeré zápisy mi zasíláte v ele. podobě a takto důležitou informaci ne. A nikdo se nemůže vymlouvat na kolegu Kimra. Připadá mi to, jako když naše sdružení pomohlo p. Šestákové po náhlém úmrtí jejího manžela, přítele a dlouholetého důvěrníka. Jen hlášení o úmrtí mého otce jsem se pokoušel změnit tři roky, než se to opravdu povedlo.

 2. admin napsal:

  Dobrý den pane Augustine,
  v zápisu se tato informace nemohla objevit, protože od vydání nařízení SVS se ještě žádná schůze výboru ZO nekonala (zápisy jsou neveřejné, proto se neobjevují na webu). Vzhledem k termínům v nařízení nebylo možné čekat na řádné projednání výborem, proto jsme s kolegou Hynkem zajistili informovanost našich členů a organizaci sběru vzorků ve vlastní režii.
  První odkaz na nařízení SVS se na hlavní stránce našeho webu (aktuálně čtvrtý odkaz shora) objevil už cca před měsícem. Výzva, na kterou reagujete, byla uveřejněna 27.8., tedy vše s dostatečným předstihem. Speciálně jsem ještě rozesílal upozornění e-mailem členům ZO, kteří mají registrované stanoviště na území naší ZO. Tady přiznávám svoji chybu, měl jsem ho poslat všem. E-mail jsem nicméně posílal už jen jako pojistku, hlavním komunikačním kanálem jsou tyto stránky, které také za tímto účelem vznikly. Předcházíme tím problémům s nedoručenými e-maily, které jsou bohužel až příliš časté.
  Na zbylou informaci nemohu reagovate, nejsem v obraze. Pokud máte jakékoliv připomínky nebo podněty, jste zván na schůzi výboru, nejbližší je 13.9. v 17.00 na Plavské 1.

  S pozdravem
  J. Ryšavý

 3. Stanislav Augustin napsal:

  Děkuji za pozvání a určitě se dostavím.

  S pozdravem

  Stanislav Augustin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *