Informační zpravodaj – září 2021

1. Dotočná

V pátek 1.10.2021 jste všichni zváni na neformální setkání naší ZO v Chovatelském centru na Plavské. Pozvat můžete i své přátele nebo rodinné příslušníky dle svého uvážení. Abychom mohli objednat přiměřené množství občerstvení, vyplňte nejpozději do pátku 24.9. jednoduchý formulář na https://forms.gle/Smg4Vsx8gFH2vkQe8

Příspěvek na občerstvení je 100Kč/osoba.

Kdo chce, může se pochlubit svým kulinářským uměním a přinést buchtu, domácí medovinu nebo jinou dobrotu.

Program:

  • Od 16:30 bude probíhat výdej objednaných cibulovin (viz. bod č.2 níže)
  • 16:30 – 17:30 (nejen) Včelařský bazar
  • 17:30 – ? grilování, volná zábava

(nejen) Včelařský bazar

Čas od času se objevují dotazy na možnost nabídnout starší včelařské vybavení. Dotočná se tak nabízí jako vhodná příležitost uspořádat včelařský bazar. A protože není důvod se omezovat jen na včelařský sortiment, můžete toho využít a nabídnout co vás jen napadne; ať už to budou starší knížky nebo třeba švestičky z vlastní zahrádky. Svoji nabídku můžete rozložit na stoly, které jsou na základně nebo klidně na deku, kterou si pro tento účel přinesete.

2.  Mix cibulovin pro včely a motýly – zdarma

Díky grantu Města České Budějovice jsme nakoupili bedýnky se směsí cibulek květin, které jsou atraktivní pro včely a motýly. Pro náhled klikněte ZDE. Pokud máte o bedýnku zájem, použijte stejný formulář, který slouží pro přihlašování na Dotočnou.
https://forms.gle/Smg4Vsx8gFH2vkQe8
V případě problému s vyplněním formuláře zavolejte na 725 168 716.
Množství bedýnek je omezené, proto pokud nastane převis poptávky, budou cibuloviny vydávány podle pořadí došlých objednávek.

3. Přivýdělek pro šikovného včelaře

Salesiánské středisko mládeže v Č. Budějovicích hledá zkušeného včelaře, který by se staral o aktuálních 25 včelstev v Milíkovicích u Kamenného Újezdu + návštěvy dětí na včelnici. Jedná se o práci na Dohodu o pracovní činnosti.
Více informací poskytne paní Ilona Paulátová, tel. +420 734 862 812, email: ilona.paulatova@sasmcb.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Informace výboru. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *